Depilacja woskiem Łódź

Depilacja woskiem Łódź

Depilacja woskiem polega na pozbyciu się zbędnego owłosienia za pomocą rozgrzanego wosku aplikowanego na wcześniej przygotowana skórę i zerwaniu wraz z włosami.
Rozróżniamy dwa rodzaje depilacji:

  • DEPILACJA WOSKIEM MIĘKKIM – depilacja woskiem miękkim – ta metoda charakteryzuje się nakładaniem na skórę za pomocą patyczka bądź aplikatora rozgrzanego płynnego wosku, następnie do tego wosku przykładamy pasek flizelinowy i jednym sprawnym ruchem zrywamy wosk wraz z włosami. Ta metoda sprawdzi się w przypadku miejsc mniej wrażliwych i dużych części ciała t.j. nogi lub ręce. 
  • DEPILACJA WOSKIEM TWARDYM – metoda polegająca na nałożeniu wosku, który został rozgrzany do temperatury 45 st. C. Po nałożeniu go na skórę zastyga i jest zrywany bez użycia pasków flizelinowych. Dużym plusem takiej metody jest to, że wosk przykleja się tylko do włosów nie do ciała oraz dzięki jego dość niskiej temperaturze nie ma ryzyka poparzenia skóry. Wywołuje mniej podrażnień, więc bardzo dobrze sprawdza się przy bardziej wrażliwych częściach ciała np. bikini.

Jak należy się przygotować do depilacji.

Aby depilacja była skuteczna, włoski powinny mieć odpowiednią długość. Nie mogą one być za krótkie, gdyż mogą nie przykleić się do wosku, co sprawi że nie będziemy mogli ich usunąć. Jeśli natomiast włoski będą za długie zabieg będzie mniej komfortowy. Odpowiednia długość to ok. 1 cm.

Na dzień przed zabiegiem dobrze jest wykonać peeling, a w dniu samego zabiegu skóra powinna być odtłuszczona, więc lepiej zrezygnować ze smarowania jej balsamem lub kremem. Dzień przed i dzień po depilacji nie należy się opalać.

Pielęgnacja po zabiegu
Skóra po depilacji może być obolała i wrażliwa. Po usunięciu włosów, w miejscach ich wyrwania powstają mikroranki, które muszą się zagoić. Jest to pożądany objaw świadczący o tym, że włos został wyrwany w całości.

To jak skóra reaguje na depilację jest sprawą bardzo indywidualną oraz zależną od okolicy poddanej zabiegowi.

Normalnymi reakcjami są: rumień, nadwrażliwość skóry, lekkie pieczenie, delikatny obrzęk okołomieszkowy. W zależności od skóry mogą trwać od kilku godzin do około dwóch dni.
Zalecamy odpowiednią pielęgnację w domu. Należy skórę nawilżać delikatnymi balsamami. 
Należy unikać stosowania preparatów, które mogą podrażnić skórę np. dezodorantu z alkoholem pod pachami.

Ważne jest też nie korzystanie z sauny, solarium lub basenu.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem:

  • Choroby i uszkodzenia skóry (plamy, rany, siniaki, stany zapalne, zakażenia, choroby zakaźne, łuszczyca lub wyprysk)
  • Znamiona lub brodawki (omijamy podczas depilacji)
  • Choroby serca
  • Padaczka
  • Żylaki
  • Bardzo cienka lub starcza skóra
  • Skóra podrażniona po opalaniu
  • Terapia pochodnymi wit.A np. Izotek oraz cukrzyca (wymagana konsultacja z lekarzem prowadzącym)

 

DEPILACJA INTYMNA – RODZAJE 

 

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem. CENNIK – KLIKNIJ TUTAJ

# depilacja woskiem Łódź
# woskowanie Łódź
Crystal Clinic ul. Kasprzaka 7/9
tel. 730 780 449

 

Komentarze są wyłączone.