Dlaczego sterylizacja w salonie jest tak ważna?

 

Dlaczego sterylizacja w salonie jest ważna?

Czy zastanawialiście się chociaż raz, nad warunkami sanitarnymi jakie panują w gabinecie, do którego Wy lub Wasi bliscy uczęszczacie Czy jest to bezpieczny salon kosmetyczny?

Zwykle salon wybieramy przez pryzmat oferty zabiegowej, cen lub zdolności kosmetologa. Mało kiedy myślimy o naszym zdrowiu! Zapominamy, że przy każdym zabiegu ważna jest higiena, a zwłaszcza czystość narzędzi używanych do zabiegów.

Dla nas ważne jest zdrowie naszych klientów, dlatego też najważniejszą czynnością jest STERYLIZACJA narzędzi, a nie DEZYNFEKCJA. 

Pomyślicie ok. ale co to dokładnie oznacza?
! ! ! Zacznijmy od dezynfekcji, czyli odkażania. Dezynfekcja to taki proces, który niszczy drobnoustroje, ale nie niszczy ich form przetrwalnikowych. Sterylizacja zaś jest procesem technologicznym, który sprawia, że narzędzia czy przyrządy wielokrotnego użytku stają się jałowe, a co za tym idzie w pełni sterylne. Wysterylizowane przedmioty są pozbawione jakichkolwiek mikroorganizmów – bakterii, grzybów czy wirusów, a także ich form przetrwalnikowych, tzw. sporów. Sterylizacja usuwa więc bakterie i wirusy do zera.

Kolejną myślą będzie: dlaczego dotyczy to mnie czy moich bliskich, oraz czym grozi brak dezynfekcji i sterylizacji narzędzi kosmetycznych?
! ! ! Kwestia sterylizacji i dezynfekcji narzędzi dotyczy każdej osoby. Gabinety kosmetyczne, które lekceważą zasady dezynfekcji i sterylizacji, często zapominają o tym, że na groźne choroby narażają własny personel, oraz klientów! Zaniedbania w tym zakresie mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami.

Na powierzchni narzędzi mogą bowiem przetrwać drobnoustroje groźnych chorób, które łatwo mogą przeniknąć do organizmu przez mikrouszkodzenia skóry powstałe podczas zabiegu. W ten sposób gabinet może narazić swoje klientki na zarażenie się następującymi wirusami i chorobami:
• Grzybica — np. stóp lub paznokci
• Gronkowiec — szczególnie groźny jest gronkowiec złocisty, mogący wywołać nawet zapalenie mózgu
• Wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C — wywołują je wirusy HBV i HCV, które można usunąć z narzędzi wyłącznie w wyniku sterylizacji
• Wirus HIV — do zarażenia nim najczęściej dochodzi wskutek użycia niewyjałowionej igły przy wykonywaniu np. piercingu.

Dla nas najważniejsze jest zdrowie, dlatego też nasz salon wyposażony jest w AUTOKLAW. Naszym priorytetem jest przestrzeganie prostych, ale jak ważnych procedur sterylizacji narzędzi. Do zabiegów używane są artykuły jednorazowe typu: rękawiczki, patyczki, kapturki ścierne do pedicure, oraz wysterylizowane narzędzia wyjmowane przy klientach podczas zabiegu z opakowań. 

U nas jest Bezpiecznie ! 

Jeśli chcesz skorzytać z naszych usług zapraszamy do kontaktu lub rezerwacji wizyt online.Rezerwacja wizyt online

 

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.